Пренатальна і перинатальна педагогіка

14 травня 2013р. в м.Києві відбулася Міжнародна конференція «Психолого-педагогічні аспекти пренатальної педагогіки». Учасниками конференції були: Жебровський Б.М., замісник Міністра освіти і науки України; Давидович А.Л., замісник начальника управління дошкільної освіти Міністерства освіти Республіки Білорусь; науковці, практичні психологи та педагоги. Представниками від Волині були: практичний психолог ДНЗ №7 Шах Т.Г., практичний психолог ДНЗ № 35 Філюк Н.П.

Учасниками піднімались важливі питання пренатальної освіти на різних етапах розвитку людини, роль пренатології в розвитку дитини, були висвітлені сучасні аспекти пренатальної педагогіки та психології.

          Нині важливість та ефективність пре- і перинатології визначено у всьому світі. В Україні вона є розділом діяльності медичних працівників численних лікувально-профілактичних закладів охорони материнства і дитинства, де створюються «Школи материнства», «Школи молодої матері», «Центри усвідомленого батьківства» та ін. Проте в освітніх закладах пре- і перинатологія, на жаль, не знайшла розповсюдження; в дослідженнях не узагальнено її практичне значення і важливість застосування у дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладах. Хоча, сучасна молодь потребує пре- і перинатальної освіти, яка сприятиме розвитку почуття батьківства, формуванню духовних зв’язків між батьками і ненародженою дитиною, нормальному перебігові вагітності, профілактиці генетично не обумовлених соматичних і психічних розладів, формуванню здорової, врівноваженої особистості дитини в майбутньому.