Музичне мистецтво
Музичне мистецтво як засіб всебічного розвитку дитини
Музичне мистецтво – один з наймогутніших засобів виховання, з допомогою якого здійснюється формування особистості. Його сила – у впливі на почуття. Враження дитинства часто залишаються на все життя, отже використання музики як засобу виховання дітей є одним із найважливіших завдань дошкільних закладів.
Мета вихователів та керівників музичних дитячих садків – виховувати засобами мистецтва любов до прекрасного, впливати на почуття й мислення дитини, її характер і волю, сприяти свідомому сприйняттю дійсності. Заняття музикою – складова частина всебічного виховання дітей: естетичного, морального, розумового і фізичного.
Музичне виховання дитини є невід’ємною частиною естетичного виховання, у процесі якого збагачується духовний світ майбутньої людини. Живі, яскраві музичні образи глибоко впливають на свідомість і почуття дітей, на їхнє ставлення до навколишнього світу.
Естетичне виховання засобами музики відбувається не тільки на музичних заняттях, а й у години дозвілля під час самостійної музичної діяльності дітей.
Найефективніше музично-естетичне виховання здійснюється в процесі практичної діяльності дітей. Тому вихователі повинні розвивати творчі здібності дошкільників під час занять різними видами музичної та художньої діяльності – в процесі співів, танців, ігор, малювання, гри на дитячих музичних інструментах.
Музичне виховання в дошкільних закладах передбачає роботу над розвитком музичного слуху, творчих здібностей, уміння і бажання співати, танцювати, слухати музику, грати на музичному інструменті. Для цього використовуються різноманітні форми і методи роботи. Певні музичні поняття, терміни краще усвідомлюються в процесі цікавих ігор, таночків, співу пісень.